Ciekawe parki dinozaurów

Parki dinozaurów powstają jak grzyby po deszczu – rosnąca konkurencja sprawia, że prześcigają się nie tylko w liczbie atrakcji dla dzieci, ale i coraz ciekawszej prezentacji szczegółów prehistorycznego świata. Zanim zdecydujemy się na wycieczkę, warto sprawdzić, który park dinozaurów jest najciekawszy i dlaczego.

Park dinozaurów – rankingi

W wyborze miejsca, które dostarczy nam najwięcej emocji i atrakcji pomogą opinie innych, szeptany marketing lub rankingi parków. To z nich dowiemy się np. że park w Bałtowie jest pierwszym parkiem dinozaurów wybudowanym w Polsce, w miejscu, w którym odkryto autentyczne ślady prehistorycznych gadów. Z kolei innym przyda się informacja, że największy w Europie jest park z dinozaurami w Krasiejowie, gdzie do dzisiejszego dnia prowadzone są czynne wykopaliska. Pomocne są także informacje o innych atrakcjach w danym miejscu – Muzeum Skamieniałości, czy Tunel Czasu, dzięki któremu przeżyjemy podróż do początków Ziemi i zobaczymy, jak rodziło się życie. Oczywiście komplet informacji o danym miejscu zbierzemy na miejscu i sami przekonamy się o atrakcyjności danego miejsca.

Wycieczka do parku dinozaurów może być fascynującą zabawą i przygodą na cały dzień. Spotkanie w oko w oko z przerażającym gadem, który się porusza, uświadomienie sobie jego rozmiarów, poznanie historii w jakim środowisku żył, co jadł i dlaczego nie spotkamy go żywego jest bardzo fajna lekcją w terenie. A jeśli można przy tym obejrzeć jego ślady, kości lub zęby rekina sprzed milionów lat będzie to miejsce, do którego się powróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *