Lanckorona – atrakcje

Lanckorona atrakcje

Lanckorona jest jedną z najbardziej popularnych wsi w Polsce. Jest to bardzo klimatyczne miasteczko, które posiada liczne atrakcje turystyczne. Idealnie nadaje się na weekendowy wypad. Warto dowiedzieć się, co najlepiej zobaczyć w tym małym urokliwym miasteczku.

Rynek w Lanckoronie

Wśród największych atrakcji w Lanckoronie można z całą pewnością wyróżnić rynek, który jest najbardziej istotnym miejscem w całym miasteczku. Wokół rynku można znaleźć przede wszystkim bardzo popularną i klimatyczną drewnianą zabudowę, która obejmuje takie elementy jak między innymi drewniane domki pochodzące z XIX wieku. Są one doskonałym przykładem dawnej architektury i tego, jak kiedyś budowało się domy. Podczas wycieczki z całą pewnością warto odwiedzić miejsce takie jak Lanckorona rynek i przejść się wszystkimi jego bocznymi uliczkami.

Izba Regionalna

Kolejną atrakcją, którą warto odwiedzić podczas pobytu w Lanckoronie jest Izba Regionalna. Stanowi ona pewnego rodzaju muzeum, ponieważ obejrzeć w niej można wiele przedmiotów codziennego użytku dawnych mieszkańców. Odwiedzając Izbę Regionalną można także zapoznać się z historią Kazimierza Pułaskiego.

Zamek w Lanckoronie

Bardzo popularnym miejscem, które jest chętnie odwiedzane przez turystów z całą pewnością jest zamek w Lanckoronie. Został on wybudowany w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego na Lanckorońskiej Górze. Obecnie możliwe jest zobaczenie jedynie jego ruin, ponieważ nie przetrwał w całej okazałości do czasów współczesnych. Jednakże warto go zobaczyć, a także poznać jego historię.

Góra Lanckorońska

Podczas odwiedzin Lanckorony warto również pospacerować po Górze Lanckorońskiej, na której znajdują się słynne ruiny zamku. Na górze można znaleźć wiele ciekawych szlaków, wśród których można wymienić między innymi Aleję Cichych Szeptów lub Aleję Zakochanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *