Karpacz – atrakcje

Karpacz – atrakcje

Słońce oraz piękna pogoda zachęcają do wyjścia z domu i odwiedzenia ciekawych miejsc. Jednym z najciekawszych miast, które pokocha każdy miłośnik gór, jest Karpacz. Co warto zobaczyć, będąc w Sudetach?

Skandynawska świątynia

Karpacz jest miastem nad którym króluje Śnieżka. Widok ten jest przepiękny i zachęci każdego do górskich wspinaczek. Nie zawsze jednak pogoda sprzyja górskim wycieczkom w taki dzień warto zagospodarować sobie czas poznając okoliczne zabytki.

Karpacz – atrakcje to miejsce, w którym jest kościół Wang, który jest niebywale pięknym zabytkiem architektury sakralnej z XII wieku. Pierwotnie drewniany kościółek powstał w norweskiej miejscowości Vang jednak , gdy stał się za mały dla miejscowej ludności postanowiono go sprzedać. W ten sposób trafił on do Berlina, a następnie do Karpacza.

Kościół uległ licznym przebudowom i modernizacjom, ale nadal zachwyca i jest miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Sudetach.

Powrócić do dzieciństwa

Spędzając wakacje z dziećmi warto odwiedzić Miejskie Muzeum Zabawek. Karpacz – atrakcje muzeum to miejsce, które powstało z inicjatywy Henryka Tomaszewskiego – twórcy Pantomimy Wrocławskiej. Ponad 2 000 eksponatów to niesamowite przeżycie nie tylko dla tych małych, ale również dla tych większych, którzy mogą sobie przypomnieć czasy dzieciństwa i wiecznej zabawy.

Lalki ceramiczne, porcelanowe, misie i wiele innych zabawek to idealni kompani dla całej rodziny na deszczowy dzień.

Świat tajemnic

Karkonoskie tajemnice to Karpacz – atrakcje, które powstały niedawno. Jest to miejsce, które u podnóża Śnieżki pokazuje odwiedzającym w jak zaczarowanym miejscu się znaleźli. Czary, legendy, niesamowite historie, które mówią o duchach gór, świecie przyrody oraz nadprzyrodzonych mocach, które sprawują tu władzę. Interaktywna wystawa pozwala zwiedzającym stać się częścią opowieści o potędze gór i przyrody. Poznać potęgę gór i przeżyć niesamowitą przygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *